HRVATSKA
   ÖSTERREICH
   DEUTSCHLAND
   EUROPEAN UNION
   SRBIJA
   BOSNA I HERCEGOVINA
   CRNA GORA
Prazna košarica
Registracija  Prijava  
Prazna košarica
Trening
Podlahti     Objavljeno 07.07.2006 ob 21:20
Lep pozdrav!
Kolega mi je povedal za tale forum in me zanima če mi lahko pomagate! S fitnesom se ukvarjam že relativno dolgo (7 let) in sem iz sebe napravil kar v redu "dedca". Imam pa problem s podlahtmi. Roke imam kar velike (obseg: 45 cm) ampak moje podlahti preprosto ne dohajajo. Na simetrijo rok, niti ne rabim poudarjat, ima to zelo slab učinek. Prav smešno zgleda .
Mi lahko svetujete kako naj razvijem podlahti?
Re: Podlahti     Objavljeno 10.07.2006 ob 00:30
Prav tako kot druge mišice: treniraj jih

No resno: problem pri razvoju podlahti je podoben kot pri razvoju mečnih mišic- to so preprosto mišice, ki jih nedvomno uporabljamo vsak dan (razen v primeru patoloških stanj). Zato so te mišice nekako bolj 'navajene' na obremenjevanje kot npr prsne mišice in jih je potrebno izpostaviti stresu, katerega niso vajene, zato da bodo reagirale s superkompenzacijo.

Iz prej navedenega razloga imajo te mišice tudi precej večjo sposobnost regeneracije in jih lahko zato treniramo bolj frekventno (tudi 3krat na teden). Svetujem ti, da pri treningu podlahti utiliziraš različne vaje, različne obremenitve in različno število ponovitev (tudi zelo visoke, ker zaradi gole funkcionalnosti podlahti sestavlja tudi veliko rdečih vlaken, katere je treba obremeniti z višjim številom ponovitev). Tako kot pri mečih je tudi tu pravilo, da se morajo serije končevati z grimaso bolečine na obrazu

Najbrž se ti poraja vprašanje- zakaj pa moj kolega, ki podlahti sploh ne trenira izgleda, kot da je Popajev sorodnik Odgovor: genetika- podlahti so namreč vključene skoraj pri vsaki vaji na fitnesu- za nekatere genetsko bolj nadarjene 'podlahtnike' je že ta stimulacija zadostna za zadovoljivo hipertrofijo..
cogito ergo sum

http://www.the-nevniki.com/mare/
Re: Podlahti     Objavljeno 10.07.2006 ob 08:03
Klesce za stiskat. Pa pozabi na tiste 25 kilske gumice. Kupi si jih prek neta, niso tako drage, mislam da okoli 10k tolarjev. Jaz imam dvoje, 90 in 120 kilske in morm rec da sem se hitro resil tega problema, pa se na moce sem veliko dobil
Slovenian Kettlebell Club Head Coach
Re: Podlahti     Objavljeno 11.07.2006 ob 20:01
Js sm pa za RD dubu glih eno 25 kilsko gumico- a to je premau?
Re: Podlahti     Objavljeno 12.07.2006 ob 23:26
Mare Hojč je napisal/a:


Prav tako kot druge mišice: treniraj jih

No resno: problem pri razvoju podlahti je podoben kot pri razvoju mečnih mišic- to so preprosto mišice, ki jih nedvomno uporabljamo vsak dan (razen v primeru patoloških stanj). Zato so te mišice nekako bolj 'navajene' na obremenjevanje kot npr prsne mišice in jih je potrebno izpostaviti stresu, katerega niso vajene, zato da bodo reagirale s superkompenzacijo.

Iz prej navedenega razloga imajo te mišice tudi precej večjo sposobnost regeneracije in jih lahko zato treniramo bolj frekventno (tudi 3krat na teden). Svetujem ti, da pri treningu podlahti utiliziraš različne vaje, različne obremenitve in različno število ponovitev (tudi zelo visoke, ker zaradi gole funkcionalnosti podlahti sestavlja tudi veliko rdečih vlaken, katere je treba obremeniti z višjim številom ponovitev). Tako kot pri mečih je tudi tu pravilo, da se morajo serije končevati z grimaso bolečine na obrazu

Najbrž se ti poraja vprašanje- zakaj pa moj kolega, ki podlahti sploh ne trenira izgleda, kot da je Popajev sorodnik Odgovor: genetika- podlahti so namreč vključene skoraj pri vsaki vaji na fitnesu- za nekatere genetsko bolj nadarjene 'podlahtnike' je že ta stimulacija zadostna za zadovoljivo hipertrofijo..


Kere vaje so pa najbol za podlahti?
Copyright 2010-2026 THE Nutrition | Pogoji poslovanja | Pravilnik THE o zasebnosti in varovanju osebnih podatkov