Registracija  Prijava
Športni dogodki
Svetovno prvenstvo JU JITSU 2010 Dunaj     Objavljeno 04.12.2012 ob 19:14
Spoštovani!

Čez vikend je v avstrijski prestolnici na Dunaju potekalo Svetovno prvenstvo v Ju-jitsu. Na Svetovnem prvenstvu je bilo preko 400 tekmovalcev iz 38 držav sveta. Za Slovenijo sva osvojila medalji Benjamin Lah- The Nutrition športnik (Policijski klub borilnih veščin Celje), srebro v borbah v kategoriji do 94kg, Sabina Predovnik (Fudoshin, Šempeter v Savinjski dolini) bron v borbah v kategoriji nad 70kg. To Svetovno prvenstvo je bilo eno izmed najmočnejših prvenstev v zgodovini športnega Ju-jitsa po število udeležencev in njihovi kvaliteti. Slovenija je lahko ponosna, da se konstantno uvršča v sam vrh športnega Ju jitsa.

Izjava Benjamin Lah:

Letos sem imel izjemno sezono, ki jo bo teško ponoviti, prav zaradi tega sem zelo vesel srebra na Svetovnem prvenstvu. Zaključiti sezono z medaljo na tako velikem tekmovanju je velik uspeh za mene in za Slovenijo. Žreb mi je namenil, da sem bil prvo kolo prost. Nato sem imel 4 borbe in v vseh sem moral pokazati vse svoje znanje. Prvo borbo sem se pomeril z predstavnikom Rusije ( bivši svetovni prvak iz 2010 ), v kateri sem staknil majnšo poškodbo, ki me je ovirala vse do finala. Ampak z veliko željo in borbenostjo sem stisnil zobe ter premagal še nasprotnika iz Romunije ter Irana (srebro na SP, 2010). V finalu sem se pomeril z borcem iz Danske, kjer je bila bolečina prevelika, da bi zmagal prvenstvo ampak klub bolečinam sem pokazal srčno borbo ter se nisem predal do konca finalne borbe. S to uvrstitvijo sem se povzpel na sam vrh svetovne rang lestvice v svoji kategoriji do 94kg. To mesto me vodi na Svetovne igre, ki bodo potekale naslednje leto v Caliju, Kolumbiji. Sem edini Slovenec z normo za Svetovne igre v športnem Ju-jitsu. Na žalost se ostalim reprezentantom ni uspelo uvrstiti dovolj visoko na svetovni rang lestvici, da bi skupaj odpotovali v Kolumbijo. Rad bi se zahvalil svojemu trenerju Marku Gabru, Mateju Čeboklju za vso pomoč pri fizioterapijah, Žigi Pepelu ter Marjanu Fabjanu. Veliko je ljudi, ki so mi pomagali in je teško napisati vse majhne delčke mozaika, ki so pripomogli še k enemu mojemu izjemnemu rezultatu.