maxy je napisal/a:
Pa mislim da inekcija! A kakve to veze ima?
|
Pedja ti je dal primerjavo zaradi absorbcije in izkoristka aminokislin. Z inekcijo ti takoj aminokisline pridejo v krvni obtok, medtem ko mora tableta se najprej razgradit v tekočo obliko.Transpot poteka skozi organe: želodec,jetra,.....veliko več časa porabi, dokler aminokislina ne pride v kri.
Tableta je najpočasnejša obilka absorbcije, sledi ji kapsula, prah, tekočina....